IFAÍSTEIO S (ηφαίστειο gr. wulkan) to wysokiej efektywności (98 dB) wolnostojące kolumny podłogowe w obudowie bass reflex. Materiał zastosowany do wykonania tych kolumn to  wielowarstwowa jednorodna sklejka brzozowa, pokryta ekologicznym olejem i naturalnym woskiem.

Kolumna IFAÍSTEIO S posiada specjalnie zaprojektowane komory, wzmocnienia oraz wyżłobienia, które redukują do minimum zarówno rezonanse wewnętrzne jak i własne obudowy. Umożliwia to zachowanie przejrzystego środka pasma oraz zapewnia niepodkolorowany, czysty i wyjątkowo dynamiczny bas/mid-bas.

Zastosowane 10 calowe głośniki niskośredniotonowe dzięki bardzo lekkiej papierowej membranie (masa drgająca tylko 30.5 g), silnemu magnesowi oraz podatnemu, płóciennemu zawieszeniu charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością (98 dB), co w połączeniu z wysokiej jakości tubowym głośnikiem wysokotonowym (25.4 mm driver kompresyjny sprzęgnięty z tubą o kątach emisji 70°H x 40°V) zapewnia rzadko spotykane poziomy makro dynamiczne oraz wierność odtwarzania najdrobniejszych mikro dynamicznych detali.

Niestandardowo zaprojektowana i dedykowana do danego układu głośników zwrotnica zapewnia perfekcyjne fazowe zgranie membran obu przetworników, co umożliwia wierne odtworzenie efektów przestrzennych zarówno wszerz jak i w głąb odtwarzanej sceny.

Zachęcamy do zapoznania się z recenzjami kolumn Ifaisteio, umieszczonymi na portalach HiFi Philosophy oraz blog.PCLab.pl.

„To nie tylko jest dobre granie, to coś dużo więcej. Magia, obszar, trójwymiarowość, spektakl, teatr muzyki, popisowa stereofonia, urok. A wszystko przy zachowaniu podstawowych dla dobrego brzmienia walorów: z ciepłem, siłą wyrazu, właściwym oświetleniem, ujmującą powierzchownością postaci, dbałością o każdy detal, mocą.”
„I to jeszcze należy dodać, że kolumny grać mogą naprawdę głośno bez zniekształceń. To oczywiste patrząc na rozmiar membrany głośnika szerokopasmowego, ale warto o tym wspomnieć.”
http://hifiphilosophy.com/ – 12.2015

„Spójrzmy na kluczowe elementy budowy JWS Ifaisteio Tsimento, a więc duży głośnik o lekkiej i twardej membranie papierowej, no i tubę. Takie komponenty często są gwarantem konkretnego brzmienia; żywiołowego, szybkiego, punktowego, bezwysiłkowego, otwartego i przejrzystego, bez cienia jakiejkolwiek ospałości czy woalu. Dokładnie w tak energetyczny sposób grają łódzkie paczki, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości i już na dzień dobry trzeba zaznaczyć, że jest to produkt dla fanów ceniących sobie przekaz bezpośredni i wyraźny ponad wszystko inne.”
„Ifaisteio kreślą ładną, trójwymiarową scenę z mocnym akcentowaniem pierwszego planu, choć nie spłaszczają tego, co dzieje się dalej. Między instrumentami jest sporo powietrza, dzięki czemu są dobrze wyodrębnione. W połączeniu z ogólną lekkością i żywiołowością, dźwięk łódzkich kolumn robi wrażenie rozmachem i umiejętnością metaforycznego porwania odbiorcy.”
http://blog.pclab.pl/ – 03.2016

Dane techniczne:

Impedancja: 8 ohm
Moc sinusoidalna: 250 W
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 20 kHz (+-6dB)
Pasmo podziału: 2400 Hz
Efektywność: 98 dB @ 2.83 V/1 m
Wysokość: 94 cm
Szerokość: 28.7 cm
Głębokość: 30.3 cm
Waga: około 29 kg / szt.

JWS-Ifaisteio-sklejka

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website.
Ok