Kolumny głośnikowe
FLOGA

FLOGA (gr. płomień) to trójdrożne wolnostojące kolumny podłogowe oparte na wysokoskutecznych głośnikach: tubowym w precyzyjnie dopasowanej tubie, 12 calowym nisko-średniotonowym oraz 12 calowym subniskotonowym.

Kolumna posiada specjalnie zaprojektowane komory, wzmocnienia oraz wyżłobienia, które redukują do minimum zarówno rezonanse wewnętrzne jak i własne obudowy. Charakter brzmienia najlepiej opisuje nazwa – FLOGA to po grecku płomień – kolumny grają nadzwyczaj ciepłym dźwiękiem. Jest to zasługa zwrotnicy, która została zaprojektowana poza wszelkimi utartymi ścieżkami audio (na jej obecny kształt poświęcone zostały 2 lata pomiarów i odsłuchów). W rezultacie tubowy głośnik wysokotonowy nabrał magicznego brzmienia i zaczął idealnie fazowo zgrywać się z sekcją średniotonową budując przy tym spektakularną przestrzeń i trójwymiarową holograficzność.

Zastosowanie głośników niskotonowych o, jak na swój rozmiar, bardzo lekkich membranach umożliwia kolumnom osiągnięcie wysokiej dynamiki (skuteczność to 94 dB/2,83V/1m), zarówno makro jak i mikro, brzmiąc przy tym bardzo akustycznie i scenicznie. W efekcie, w połączeniu z łagodnym przebiegiem krzywej impedancji, nawet słabe wzmacniacze lampowe nie mają problemu napędzić tych kolumn. Umożliwia to nam obcowanie z piękną muzyką, z jednej strony o źródłach orkiestralnej wielkości i przestrzeni cofniętej daleko poza linię głośników, a z drugiej o płomiennym cieple domowego kominka.

Dane techniczne:

Zalecana moc wzmacniacza: 3 – 250 W
Impedancja: 8 Ω
Pasmo przenoszenia: 25 – 22 kHz (+-6dB)
Punkty podziału zwrotnicy: 100 Hz i 1460 Hz
Efektywność: 94 dB/2,83V/1m
Obudowa: wielowarstwowa jednorodna sklejka brzozowa, pokryta ekologicznym olejem i naturalnym woskiem
Wymiary: 36 x 47 x 110 cm (szer x gł x wys) (UWAGA: kolumna jest pochylona pod kątem 5°, wymiary podstawy kolumny to 36 x 37,5 cm)
Waga: 48,8 kg / szt.

Tubowy głośnik wysokotonowy – magiczne brzmienie, spektakularna przestrzeń
12’’ papierowy głośnik niskośredniotonowy – wysoka dynamika, akustyczne brzmienie
12’’ głośnik subniskotonowy – solidny fundament każdej muzyki
Specjalnie zaprojektowana obudowa – redukcja rezonansów wewnętrznych, jak i własnych obudowy

Piękne kolumny, fantastyczna ich bryła, a przede wszystkim dźwięk, a raczej DŹWIĘK - duży, dociążony, naturalnie ciepły, ze sceną idącą od linii głośników w głąb, z nielicznymi wyjątkami dźwięków ogniskujących się przed linią głośników, w zależności od nagrania. Oprócz tego wewnętrzna budowa kolumn jest bardzo przemyślana, skrzynie zrobione w oryginalny i dający świetne właściwości soniczne sposób. Nie pozostaje mi nic innego, jak POLECIĆ kolumny JWS, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysoki stosunek jakości do ceny.

Galeria

Proces produkcyjny