Kolumny głośnikowe
IFAÍSTEIO

IFAÍSTEIO S (gr. wulkan) to wysokiej efektywności (98 dB) wolnostojące kolumny podłogowe w obudowie bass reflex. Kolumny IFAÍSTEIO S posiadają specjalnie zaprojektowane komory, wzmocnienia oraz wyżłobienia, które redukują do minimum zarówno rezonanse wewnętrzne jak i własne obudowy. Umożliwia to zachowanie przejrzystego środka pasma oraz zapewnia niepodkolorowany, czysty i wyjątkowo dynamiczny bas/mid-bas. Zastosowane 10 calowe głośniki niskośredniotonowe dzięki bardzo lekkiej papierowej membranie (masa drgająca to tylko 30,5 g), silnemu magnesowi oraz podatnemu, płóciennemu zawieszeniu charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością (98 dB), co w połączeniu z wysokiej jakości tubowym głośnikiem wysokotonowym (25,4 mm driver kompresyjny sprzęgnięty z tubą o kątach emisji 70°H x 40°V) zapewnia rzadko spotykane poziomy makro dynamiczne oraz wierność odtwarzania najdrobniejszych mikro dynamicznych detali. Niestandardowo zaprojektowana i dedykowana do danego układu głośników zwrotnica zapewnia perfekcyjne fazowe zgranie membran obu przetworników, co umożliwia wierne odtworzenie efektów przestrzennych zarówno wszerz, jak i w głąb odtwarzanej sceny.

 

Dane techniczne:

Zalecana moc wzmacniacza: 7 – 250 W
Impedancja: 8 Ω
Pasmo przenoszenia: 40 Hz – 20 kHz (+-6dB)
Pasmo podziału zwrotnicy: 2400 Hz
Efektywność: 98 dB/2.83 V/1m
Obudowa: wielowarstwowa jednorodna sklejka brzozowa, pokryta ekologicznym olejem i naturalnym woskiem
Wymiary: 28,7 x 30,3 x 94 cm (szer x gł x wys)
Waga: około 29 kg / szt.

Tubowy głośnik wysokotonowy – wysoka wierność odtwarzania najdrobniejszych mikrodetali
10’’ wysokoefektywny głośnik niskośredniotonowy – lekka papierowa membrana, silny magnes, płócienne zawieszenie = niespotykanie wysoka dynamika
Oryginalny front kolumny – olejowana sklejka klejona warstwowo, naturalne, ekologiczne materiały
Specjalnie zaprojektowana obudowa kolumny – redukcja rezonansów wewnętrznych, jak i własnych obudowy

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją kolumn Ifaisteio, umieszczoną na portalu HiFi Philosophy.

To nie tylko jest dobre granie, to coś dużo więcej. Magia, obszar, trójwymiarowość, spektakl, teatr muzyki, popisowa stereofonia, urok. A wszystko przy zachowaniu podstawowych dla dobrego brzmienia walorów: z ciepłem, siłą wyrazu, właściwym oświetleniem, ujmującą powierzchownością postaci, dbałością o każdy detal, mocą.”

„I to jeszcze należy dodać, że kolumny grać mogą naprawdę głośno bez zniekształceń. To oczywiste patrząc na rozmiar membrany głośnika szerokopasmowego, ale warto o tym wspomnieć.

http://hifiphilosophy.com/ – 12.2015

Galeria

Proces produkcji